• Fot. Jarosław Myśliwski
02.07.2017

W gościnie u bractwa [FILM]

Dobrą tradycją Bractwa Strzeleckiego w Tarnowskich Górach było zapraszanie mieszkańców na pikniki strzeleckie. Obecni bracia kurkowi pozostają wierni temu zwyczajowi.

W sobotę odbył się piknik z okazji 20-lecia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowskich Górach, które nawiązuje do dawnego tarnogórskiego Bractwa Strzeleckiego. Najpierw dr Krzysztof Gwóźdź poprowadził spacer śladami bractwa, potem uczestnicy pojechali na strzelnicę, gdzie można było pooglądać i popytać fachowców o broń. W programie było strzelanie z broni pneumatycznej, turniej strzelecki dla dorosłych i tradycyjne strzelanie do kura. 

Turniej wygrał Waldemar Lipiński, kolejne czołowe miejsca zajęli Tadeusz Pietrzyk, Wojciech Dudziński, Zbigniew Lar i Franciszek Chmielorz. W strzelaniu do kura szczęście dopisało Kacprowi Janickiemu, nie można przy tym zaprzeczyć, że chłopak ma celne oko. (mir)

Piknik bracki

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.