•  Puszcza Białowieska.
    Puszcza Białowieska. Fot. Archiwum GSIŚ
09.08.2017

W Innym Śląsku o korniku

W czwartek, 10 sierpnia w Galerii Sztuki “Inny Śląsk” w Tarnowskich Górach odbędzie się spotkanie “Mały kornik, wielka awantura. Spór o Puszczę Białowieską”.

Na pytania gości odpowiadać będzie dr hab. Anna Orczewska, tarnogórzanka i botaniczka z Katedry Ekologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Orczewska prowadzi działalność naukową w Puszczy Białowieskiej i uczestniczyła w 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie, gdzie był poruszany temat trwającej w puszczy wycinki drzew. Na spotkaniu mowa będzie m.in. o tym dlaczego puszcza, na tle innych europejskich lasów, jest unikatowa, jaki wpływ ma na nią działalność kornika drukarza oraz jak na temat obecnego sporu wokół puszczy wypowiada się naukowe środowisko przyrodników. Początek spotkania o godz. 18.30. (hm)komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.