• Zniknie kałuża, plac ma zostać wybrukowany. W tym miejscu planowane jest wytyczenie małego rynku w Kaletach.
    Zniknie kałuża, plac ma zostać wybrukowany. W tym miejscu planowane jest wytyczenie małego rynku w Kaletach. Fot. Archiwum
28.11.2015

W Kaletach będzie rynek?

W projekcie budżetu Kalet na 2016 rok zapisano 600 tys. zł na utworzenie tzw. małego rynku. O inwestycji mówi się od kilku lat, miasto liczyło na sfinansowanie jej z pomocą jakiegoś programu unijnego, ale teraz szanse na to wydają się niewielkie. Stąd propozycja, żeby pieniądze na rynek wyłożyć z kiesy Kalet. Jeżeli radni ją poprą, w styczniu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie centralnego placu miasta.

Jarosław Myśliwski

Kalety nie mają rynku, a centralnym miejscem miasta jest ul. 1 Maja. Dlatego pomyślano, aby mały rynek umieścić tuż obok ul. 1 Maja, na terenie dzisiejszego parkingu przy pawilonie PSS Społem. O lokalizacji przesądził też stan tego miejsca: zaniedbane, nieutwardzone, nieoświetlone, po deszczu tworzą się kałuże. Przez inwestycję miasto zyska nie tylko rynek, ale uda się też uporządkować tę część centrum Kalet.

Cały artykuł znajdziesz w papierowym wydaniu „Gwarka”.


Artykuł ukazał się w GWARKU 48 z 30.11.2015

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.