•  Pokazowy ul, w którym będzie można oglądać pracę pszczelej rodziny.
     Pokazowy ul, w którym będzie można oglądać pracę pszczelej rodziny. Fot. Archiwum UM Kalety
08.08.2019

W Kaletach powstała pasieka edukacyjna

W Kaletach powstała pasieka edukacyjna. – Miała być gotowa do 30 czerwca, ale wykonawca się spóźnił. Naliczono mu kary umowne – mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

W drewnianym budynku, który wybudowano w Ichtioparku jest m.in. duży, oszklony pokazowy ul, gdzie odwiedzający będą mieli możliwość podpatrzeć pszczoły podczas pracy. Owady będą wlatywać do ula specjalnym rękawem, którego wylot znajduje się na zewnątrz – tak,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 31/2019 z 06.08.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.