•  W niedzielę zagraniczna gwiazda - Ray Wilson.
     W niedzielę zagraniczna gwiazda - Ray Wilson. Fot. Archiwum organizatorów
10.08.2018

W końcu znamy program Gwarków

Dopiero miesiąc przed Gwarkami AD 2018 organizatorzy podali pełny program imprezy. Tegoroczne gwiazdy to Ania Dąbrowska, Sylwia Grzeszczak, Kasia Kowalska i Ray Wilson z zespołu Genesis.

W piątek, 7 września miejskie świętowanie rozpocznie Tarnogórska Orkiestra Dęta. Później na scenie pojawią się Frele, kabaret Formacja Chatelet i Ania Dąbrowska. Sobota to występy różnych tanecznych grup TESS, zespołu Hengelo, rapera O.S.T.R., czyli Adama Andrzeja Ostrowskiego, Natalii Nykiel i Sylwii Grzeszczak.

W niedzielę na scenie zaprezentują się: TG Big Band, Sund`n`Grace, Kasia Kowalska i Ray Wilson z zespołu Genesis, szkocki wokalista i gitarzysta. W przypadku tego ostatniego zabrzmią nie tylko utwory z jego solowego repertuaru, ale też przeboje Genesis. Na zakończenie będzie pokaz sztucznych ogni.

Zaplanowano też imprezy towarzyszące. 8 i 9 września na placu Wolności tradycyjnie już Kiermasz Sztuki i Rzemiosła Artystycznego oraz festyn "Postaw na rodzinę", czyli Gwarki dla najmłodszych. Będą m.in. zumba dla dzieci i rodziców, pokazy cyrkowe, występy uczniów tarnogórskiej szkoły muzycznej, studia wokalnego z Orzecha, studio tańca MK, iluzjonisty, fakira oraz chóru Dafne i orkiestry Symfonix, którzy zaprezentują muzykę z bajek z Disneya.

Od lat też Gwarkom towarzyszy wystawa filatelistyczna w Tarnogórskim Centrum Kultury, gdzie m.in. można kupić pamiątkowe znaczki oraz Turniej Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza.

W ramach wydarzenia ART.ERIA.TG w kościele ewangelickim będzie można zobaczyć wystawę "Wizerunki", czyli portrety autorstwa Sylwii Gizy i Michała Kolocha. Wernisaż – 5 września. Wystawa będzie czynna do 28 października. Ponadto 8 września w zabytkowym kościele św. Marcina w Starych Tarnowicach będzie można posłuchać koncertu "Muzyka – ponad czasem i przestrzenią". Z kolei Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zaprasza do zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra.

I na koniec punkt programu dla Gwarków najbardziej charakterystyczny, czyli historyczny pochód. O godz. 11 ruszy z ul. Opatowickiej. Później przejdzie ul. Opolską, Sobieskiego i zakończy się na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Krakowskiej, przy pl. Wolności.

Szczegółowe informacje dotyczące święta miasta można znaleźć na stronie internetowej www.gwarki2018.pl, która jest przyjazna dla użytkowników smartfonów.

Agnieszka Reczkin


Artykuł ukazał się w GWARKU 32/2018 z 14.08.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.