•  
      Fot. Pixabay
09.04.2019

W komisjach są nawet oficerowie. Egzaminy będą

– Dyrektorom wszystkich tarnogórskich szkół, gdzie odbędą się egzaminy gimnazjalne, udało się skompletować składy komisji – mówi Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór ds. społecznych. Kto zasiądzie w komisjach? – Nie wszyscy nauczyciele strajkują i nie są to tylko katecheci. Poza nimi w komisjach będą także wolontariusze. Będzie również jeden urzędnik, który ma odpowiednie kwalifikacje pedagogiczne – dodaje.

Wśród wolontariuszy są m.in. oficerowie wojska polskiego, którzy będą egzaminowali w szkole w Rybnej. Takie rozwiązanie dopuściło rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej: nie trzeba być czynnym nauczycielem, wystarczy mieć np. skończony kurs pedagogiczny.

Zdający egzamin uczniowie mają zgłosić się w szkołach po godz. 8. Egzamin zaczyna się o godz. 9.

Jutro rozpoczną się egzaminy z części humanistycznej, w czwartek matematycznej, a w piątek językowy. – Najtrudniej było skompletować skład komisji do egzaminów językowych – mówi wiceburmistrz Tuszyńska. Zapewnia, że odpowiednie warunki do zdania egzaminu będą mieli także uczniowie z orzeczeniami o dostosowaniach. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.