•  W akcji gaszenia pożaru brało udział 7 zastępów straży pożarnej.
     W akcji gaszenia pożaru brało udział 7 zastępów straży pożarnej. Fot. OSP Brynica
06.01.2018

W Miasteczku Śląskim paliła się przybudówka

Kiedy wybuchł pożar, w budynku były trzy osoby. Zdążyły wyjść, zanim przyjechała straż pożarna. Nikomu nic się nie stało.

Pożar wybuchł dziś rano, 6 stycznia, w kolonii Mieczysko w gminie Miasteczko Śląskie. W akcji uczestniczyło 7 zastępów strażackich, w sumie 33 osoby.

Paliła się przybudówka. Udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na budynek główny. Na facebookowym profilu OSP Brynica czytamy, że akcję utrudniał dym, a po sprawdzeniu kamerą termowizyjną na strychu znaleziono jeszcze zarzewia ognia.

Po ugaszeniu pożaru trzeba było rozebrać dach przybudówki i część stropu. Szacunkowe straty to 60 tys. zł. Przypuszczalna przyczyna - zwarcie instalacji elektrycznej. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.