•  Kopuła schronu, która w ostatnich latach ginęła w wybujałej trawie, ma stać się wizytówką pubu.
     Kopuła schronu, która w ostatnich latach ginęła w wybujałej trawie, ma stać się wizytówką pubu.
16.10.2019

W niemieckim bunkrze będzie pub

Fortyfikacja została odkopana, ale nowy właściciel nie zamierza jej rozebrać. – Wręcz przeciwnie. Kupiłem teren z myślą o tym, że bunkier będzie główną atrakcją kompleksu gastronomiczno-hotelowego, który tutaj buduję – mówi Janusz Wiatr, prezes Centrum Projektowo-Szkoleniowego z Bytomia.

FILM

Schron bojowy przy ul. Wolności jest jednym z dziewięciu, które Niemcy zaczęli budować w Zbrosławicach w 1939 r. Większość nie została ukończona, w niektórych nie zdjęto nawet szalunku. Tylko w jednym, właśnie tym przy ul. Wolności, została…


Artykuł ukazał się w GWARKU 41/2019 z 15.10.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.