•  W pałacowych wnętrzach powstaje spektakl "Alibi"
     W pałacowych wnętrzach powstaje spektakl "Alibi"
12.04.2018

W Pałacu Kawalera kręcą spektakl

Telewizja kręci spektakl teatralny w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. “Alibi” to współczesna, kameralna sztuka, której tematyką są moralne postawy bohaterów wobec rzeczywistości.

W spektaklu występują trzy osoby. To administratorka Greta, którą gra Agnieszka Warchulska, policjant, inspektor Ramona, kreowany przez Andrzeja Mastalerza oraz stróż Dima grany przez Jana Jankowskiego. Akcja dzieje się w pensjonacie w Sudetach. Pół żartem można więc powiedzieć, że miejsce akcji "gra" świerklaniecki pałac.

Reżyser spektaklu, Łukasz Wylężałek mówi, że pałac to wymarzone miejsce na realizację spektaklu. Jest pusty, więc można było wykorzystywać wszystkie pomieszczenia. Sceny odgrywane są i w apartamencie, i w kuchni, i w korytarzach. Wykorzystany został nawet strych, który w sztuce jest szopą stróża Dimy. Ekipa filmowa skończy pracę najprawdopodobniej w piątek (13 kwietnia) przed południem. (CR)


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2018 z 17.04.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.