•  5 marca kwiaty i znicze pojawiły się m.in. pod tablicą pamiątkową na murze budynku Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.
     5 marca kwiaty i znicze pojawiły się m.in. pod tablicą pamiątkową na murze budynku Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Fot. Krzysztof Garczarczyk
05.03.2018

W tragiczną rocznicę

5 marca 1940 r. najwyższe władze ZSRR zdecydowały o wymordowaniu tysięcy jeńców polskich, przetrzymywanych w obozach i więzieniach. W kolejną rocznicę tego tragicznego wydarzenia, w Tarnowskich Górach uczczono pamięć ofiar stalinowskiego NKWD – mieszkańców ziemi tarnogórskiej.

Członkowie Rodziny Katyńskiej wraz przedstawicielami władz miasta i powiatu, policji, Służby Więziennej, NSZZ „Solidarność”, organizacji społecznych, młodzieży szkolnej i mieszkańców złożyli 5 marca kwiaty i zapalili znicze pod tablicami pamiątkowymi na murach kościoła św. św. Apostołów Piotra i Pawła, Aresztu Śledczego przy ul. Opolskiej oraz Komendy Powiatowej Policji przy ul. Bytomskiej. (K)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.