• 06.01.2018

  W Tworogu kolędowali po śląsku i po góralsku

  6 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu odbyło się śląsko-góralskie kolędowanie. Sala widowiskowa była pełna. To już trzecia edycja imprezy, która, jak widać, na stałe wpisała się w gminy kalendarz.

  W tym roku gośćmi specjalnymi był regionalny zespół Wisła z Wisły, który istnieje już od 67 lat. Od ich koncertu rozpoczęło się kolędowanie. Potem na scenie wystąpili Tworożanie - szkolny zespół, który w tym roku świętuje pięciolecie istnienia. W tym czasie bardzo się rozwinął i poszerzył repertuar. Dziś to "towar eksportowy" gminy. Kolędowanie zakończył świetnie znany publiczności Zespół Pieśni i Tańca "Miedarzanie". 

  Na widowni oprócz mieszkańców nie zabrakło m.in. Koła Kobiet Aktywnych Johanki ze Świnowic, wójta Tworoga Eugeniusza Gwoździa, wójta Zbrosławic Wiesława Olszewskiego i jego zastępczyni Katarzyny Sosady, burmistrza Miasteczka Śląskiego Krzysztofa Nowaka oraz powiatowych radnych i działaczy Przymierza Śląskiego. Publiczność mogła spróbować smacznych, domowych ciast. Kolędowanie miało też szczytny cel: zbierano pieniądze na misje w Afryce. (aj)

  Zdjęcia można obejrzeć w galerii.


  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.