•  Biegacze i miłośnicy nordic walkingu wystartowali w samo południe.
     Biegacze i miłośnicy nordic walkingu wystartowali w samo południe. Fot. Krzysztof Garczarczyk
13.05.2019

W Tworogu znów biegli i szli po trawie

Jubileuszowa, V Tworogowska Dycha po Trowie już za nami. 11 maja w biegu głównym zawodów, na dystansie 10 km, zwyciężył Włoch Roberto Dimiccoli, który przebiegł leśną trasę w 33 minuty i 7 sekund. Wśród kobiet najszybsza była Sylwia Ślęzak z Częstochowy (48:42). Rywalizację w nordic walkingu wygrał Bogdan Cyrus ze Strzebinia (1:04:16). W obu konkurencjach sklasyfikowano łącznie ponad 260 zawodniczek i zawodników.

Zanim uczestnicy biegu głównego i miłośnicy nordic walking wyruszyli na 10-km trasę, na stadionie 470-lecia Tworoga odbyły się biegi dzieci, gorąco dopingowanych nie tylko przez rodziców i dziadków. W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: Julia Zosgórnik, Szymon Poloczek, Anna Poloczek, Daniel Szufla, Agata Jeruszka, Jakub Krain, Katarzyna Sobczyk, Dawid Darliński.

Impreza, zorganizowana przez gminę Tworóg i Gminny Ośrodek Kultury, była możliwa dzięki wsparciu sponsorów i grona ludzi dobrej woli. Głównym sponsorem V Tworogowskiej Dychy po Trowie był Gaz System. Rywalizacji sportowej towarzyszyły liczne atrakcje, zwłaszcza dla najmłodszych. (K)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.