•  
      Fot. Archiwum policji
06.09.2019

W wypadku na DW 907 zginęła 82-latka [ZDJĘCIA]

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano na DW 907 między Tworogiem a Bruśkiem.

[AKTUALIZACJA]
Komunikat policji
Do wypadku doszło około godziny 7.30 na DW 907 między miejscowościami Tworóg a Brusiek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-letnia kierująca fiatem punto wykonując manewr skrętu w lewo chcąc wjechać na leśny parking, zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem alfa romeo, którym kierował 34-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego. Siła odrzutu była na tyle duża, że osobowa alfa uderzyła jeszcze w jadący za fiatem ford focus. Ranne zostały 4 osoby – kierujący alfą, którego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do szpitala, kierująca fordem oraz pasażerki fiata i forda, które również trafiły do szpitali. Najpoważniejsze obrażenia odniosła 82–letnia pasażerka fiata, której pomimo reanimacji nie udało się uratować. Po przebadaniu przez lekarzy, na miejscu wypadku pozostała kierująca fiatem punto. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało, że w chwili zdarzenia była trzeźwa. Ze względu na stan poszkodowanych, nie udało się sprawdzić stanu trzeźwości pozostałych kierujących. Będzie to możliwe po uzyskaniu wyników z badania krwi. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

***
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca fiatem punto jechała od strony Tworoga i chciała skręcić w lewo na leśny parking. Zderzyła się z jadąca z naprzeciwka alfą romeo. Siła zderzenia była tak duża, że jedno z aut uderzyło jeszcze w forda focusa, który jechał za fiatem.

Reanimowano pasażerkę fiata, jednak nie udało się jej uratować. Poważnie ranny został kierowca alfy romeo – do szpitala zabrało go Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jeden z uczestników wypadku był zakleszczony w samochodzie, uwalniali go strażacy.

Do sprawy wrócimy. (esp)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.