•  W Wodach Polskich mają nadzieję, że do działań  włączy się gmina. Walczyć z bobrami można np. za pomocą repelentów, czyli substancji odstraszających je zapachem. O odstrzale, przynajmniej na razie, mowy nie ma.
     W Wodach Polskich mają nadzieję, że do działań włączy się gmina. Walczyć z bobrami można np. za pomocą repelentów, czyli substancji odstraszających je zapachem. O odstrzale, przynajmniej na razie, mowy nie ma. Fot. Archiwum Gwarka
12.05.2019

W Zendku mówią bobrom: DOŚĆ!

Mieszkańcy Zendka mają dość bobrów, które powodują straty w zbiorach, a nawet zniszczenia infrastruktury. Chcą, by je wysiedlono lub nawet wystrzelano.

Rada Sołecka i sołtys Zendka w gminie Ożarowice napisali list do dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Katowicach, by ten zajął się bobrami. Gryzonie stanowią we wsi coraz większy problem. Autorzy listu, działający w imieniu mieszkańców,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2019 z 14.05.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.