•  
      Fot. Jarosław Myśliwski
05.05.2019

W Zielonej uciekali przed samochodem

Rafał Wachla wygrał tegoroczną edycję Wings for Life World Run, którą w niedzielę, 5 maja zorganizowano w kaletańskiej dzielnicy Zielona. Na starcie ustawiło się 114 biegaczy. – To więcej niż w Berlinie czy Florencji – mówi Mateusz Bartocha, inicjator biegu w Zielonej.

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta goni zawodników. O godz. 13 polskiego czasu ponad 100 tysięcy uczestników na całym świecie rozpoczęło ucieczkę przed samochodami pościgowymi. Zawodnik kończył bieg, gdy minęło go auto. W 12 lokalizacjach na świecie samochód jest realny, w innych jego ruch można oglądać na aplikacji. W ten sposób spośród wszystkich biegaczy wyłaniani są światowi zwycięzcy, którym udaje się najdłużej "uciekać" przed goniącą ich metą.

Wszystkie opłaty startowe w tym biegu są przeznaczane na badania mające na celu wynalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego.

Wings for Life World Run w Zielonej zorganizowała grupa O co biega w Kaletach. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.