06.02.2020

Walka z cieniem komunisty

“Mam dla pani radę. Niech pani więcej czyta” – to jedna z moich ulubionych myśli z prozy Wieniedikta Jerofiejewa. Pochodzi z tragedii “Noc Walpurgii albo kroki komandora”,  opowiadającej o zwalczaniu nieprawomyślnych obywateli ZSRR przez system komunistyczny. Edukacja jest dużo lepszym rozwiązaniem niż forsowanie zmian metodą kolano na brzuch. Wygląda na to, że większość radnych w Krupskim Młynie to rozumie.

Może w Krupskim Młynie ktoś myli Władysława Świerczewskiego, uhonorowanego tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, z Karolem Świerczewskim, działaczem komunistycznym, którego nawet okoliczności śmierci do tej pory wzbudzają szereg wątpliwości. Ale czy to jest powód, żeby walcząc z …


Artykuł ukazał się w GWARKU 5/2020 z 04.02.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.