•  W ćwiczeniach uczestniczyli m.in. policjanci.
     W ćwiczeniach uczestniczyli m.in. policjanci. Fot. Archiwum policji
05.12.2017

Włamanie do 5 Pułku Chemicznego

Dyżurny policji dostał informację, że ktoś włamał się do magazynu jednostki wojskowej w Tarnowskich Górach. Wybuchła strzelanina.

Tak rozpoczęły się poniedziałkowe  ćwiczenia wojska, policji, straży pożarnej i granicznej. Scenariusz przewidywał, że włamywacze dostali się na teren 5 Pułku Chemicznego bramą zapasową. Jeden z żołnierzy na tyłach magazynu zauważył uzbrojonego bandytę, który zaczął strzelać. Żołnierz odpowiedział ogniem, raniąc napastnika. Wtedy pozostali włamywacze postanowili uciekać. Wszyscy wpadli w ręce policji, która zablokowała drogi dojazdowe do jednostki.

Jakby tego było mało, mundurowi zauważyli porzuconą paczkę, w której mogła być bomba. Tym problemem zajęli się pirotechnicy ze straży granicznej. Włamywacze dla zatarcia śladów podpalili też magazyn. Do akcji ruszyli więc i strażacy.

(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.