•  
      Fot. Facebook Orzech - sołectwo gm. Świerklaniec
04.11.2019

Wandalizm na Halloween? Ktoś oblał krzyż

- To raczej nie była celowa i świadoma profanacja – podkreśla ks. Marek Pyka, proboszcz parafii pw. NMP Jasnogórskiej w Orzechu.

W miniony weekend mieszkańcy zauważyli, że postument krzyża stojącego przy starej szkole w Orzechu, niedawno odrestaurowany, jest czymś oblany, prawdopodobnie czerwoną farbą.

Krzyż stoi przy szkole od 1877 r. „Całkiem niedawno został wyremontowany rękami kilku społeczników, a staraniem całej naszej parafii. Nie ma i nie będzie zgody na takie akty wandalizmu” - czytamy na facebookowym profilu „Orzech – sołectwo gm. Świerklaniec".

Padły mocne słowa o profanacji. Jednak ks. Marek Pyka, mówi że to raczej nie było świadome działanie. Wspomina o podejrzeniach, że mógł to zrobić ktoś nieletni, podczas halloweenowej zabawy. Myślał, że to będzie świetny żart, a nie zdawał sobie sprawy, że to wandalizm. - Jeżeli będzie wiadomo, kto to był, nie uniknie konsekwencji – zapewnia proboszcz. Sprawą zajmuje się już policja.

Proboszcz dodaje, że w ogóle zaczyna się problem z Halloween. Cukierek albo psikus - słyszą mieszkańcy, do których drzwi dzwonią przebierańcy. Jednak nie każdy musi chcieć brać udział w tej zabawie. Nic się nie dzieje, jeżeli za brak cukierka ktoś faktycznie zrobi niewinny psikus. - Jednak zdarzyło się już u nas, że skończyło się rzucaniem jajkami w elewację. To już nie jest zabawne, bo dochodzi do uszkodzenia mienia – zauważa ks. Pyka. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.