•  Ślad drogi poprowadzono w miejscu, gdzie teraz jest budynek dawnego ambulatorium Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych. Trzeba by go więc wyburzyć, ale to własność prywatna, wpisana do gminnej ewidencji zabytków.
     Ślad drogi poprowadzono w miejscu, gdzie teraz jest budynek dawnego ambulatorium Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych. Trzeba by go więc wyburzyć, ale to własność prywatna, wpisana do gminnej ewidencji zabytków. Fot. Jarosław Myśliwski
13.11.2019

Wiadukt w centrum. Przetarg i wątpliwości

Do końca roku ma zostać ogłoszony przetarg na zaprojektowanie wiaduktu w centrum Kalet. Póki co pytań jest znacznie więcej niż odpowiedzi.

Kolej modernizuje magistralę węglową i generalnie Kalety na tym skorzystają. Mają zostać wyremontowane perony, wyburzona obecna kładka, a w jej miejsce wybudowane przejście podziemne. – Osoby niepełnosprawne czy z wózkiem dziecięcym bez pomocy innych nie są w…


Artykuł ukazał się w GWARKU 45/2019 z 12.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.