26.02.2020

​Więcej władzy w ręce partii

25 lat temu, podczas drugich wyborów prezydenckich, zasiadałem w komisji wyborczej. Pamiętam doskonale, jak się do niej dostałem. Nie było w tym niczego tajemniczego, dziwnego, czy – jak to mówią – cuś. Poszedłem do urzędu miejskiego, pokazałem urzędniczce dowód osobisty, podpisałem zgodę i cześć. Potem było ze dwa godzinne szkolenia i do roboty.

Dzisiaj sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, bo kandydata, jeśli chce mieć szansę, musi "pobłogosławić" partia lub jakiś organ społeczny, czy jak się to tam nazywa. I dobrze, bo wybory wyborami, demokracja demokracją, ale wgląd w rzeczywistość trza mieć, a…


Artykuł ukazał się w GWARKU 8/2020 z 25.02.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.