15.03.2020

Wiceprezydent Bytomia informuje, że zakażona koronawirusem jest tarnogórzanka

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ośmiu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Dwa dotyczą Śląska - Zawiercia i Bytomia, gdzie do szpitala miała zgłosić się kobieta z Tarnowskich Gór.

Na Śląsku jest w sumie 14 przypadków zakażenia koronwirusem. W przypadku Bytomia zarażoną jest tarnogórzanka, która wróciła z Hiszpanii. 

- Jej stan jest dobry. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi konsultanta krajowego do spraw epidemiologii przebywa w domu. Jej stan pozwala na to, żeby leczyła się w warunkach domowych - informuje Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. - Kobieta znajduje się w domu, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz w stałym kontakcie z lekarzem. Służby sanitarne ustalają z kim miała kontakt i otaczają ścisłą kwarantanną te osoby - dodaje. 

Tarnogórzanka wróciła z Hiszpanii i była pod nadzorem sanepidu. Kiedy poczuła się gorzej, zgodnie z wytycznymi udała się na oddział zakaźny w Bytomiu, tam lekarz ocenił jej stan zdrowia i pobrał próbki, które wykazały obecność koronawirusa.

Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia, na swoim facebookowym profilu napisał, że osoba zakażona koronawirusem to mieszkaniec Tarnowskich Gór.

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu potwierdza w komunikacie pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. "Wynik dodatni nie dotyczy mieszkańca Bytomia. Osoba ta nie jest również hospitalizowana w bytomskim szpitalu, lecz przebywa w domu, gdzie została objęta 14-dniową kwarantanną pod kontrolą sanepidu" - informuje. 

Aktualnie w bytomskim szpitalu przebywa 5 pacjentów, którym pobrano wymaz z gardła i nosa. Wyniki testów na obecność koronawirusa nie są jeszcze znane. 

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.