•  
      Zdjęcia: Archiwum PWiK
17.11.2019

Wieża ciśnień bez tajemnic

Około 450 osób odkrywało tajemnice Koehlera, czyli wzięło udział w zwiedzaniu wieży ciśnień z ujęciem wody Koehler. Obiekt jest wpisany na listę UNESCO.

Na co dzień wieża ciśnień jest zamknięta i niedostępna dla mieszkańców. Okazja do jej zwiedzania nadarza się rzadko. Ostatnio dzień otwarty zorganizowano 2 lata temu.

Otwarta dla zwiedzających była nie tylko wieża ciśnień, ale i laboratorium Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach. Pracownicy opowiadali o wodzie i jej właściwościach, można było zobaczyć, jak bada się jej jakość. Nie zabrakło konkursów i zabaw, przygotowano też strefę do przeprowadzania eksperymentów.

W przedsięwzięcie zaangażowali się również członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, którzy przygotowali część historyczną. A wieczorem na zwiedzających czekała kolejna atrakcja – mapping na wieży ciśnień.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 46/2019 z 19.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.