•  
      Fot. Magdalena Zaton
27.02.2020

Wieczór należał do Magdy Piskorczyk

Bilety na ten koncert sprzedały się jak… ciepłe pączki. Bo też „Tłusty czwartek z bluesem” – sztandarowa impreza muzyczna Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, odbywająca się dokładnie w tłusty czwartek – oferuje kawał nie tylko znakomitej muzyki tego gatunku, ale także i tradycyjnego krepla.

20 lutego wystąpiła Magda Piskorczyk, wokalistka bluesowa światowego formatu, o czym świadczą m.in. dwa półfinały najważniejszego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, a także 3 nominacje do nagrody Fryderyka oraz siedmiokrotny tytuł Bluesowej Wokalistki Roku w plebiscycie prestiżowego kwartalnika „Twój Blues”. Artystce akompaniowali Andrzej Kownacki (perkusja) oraz Jędrzej Weber (gitary).

Charakterystyczną cechą Magdy Piskorczyk jest piękna, czarna barwa głosu (Francuzi nazywają nawet „czarnym głosem w białym kostiumie”) oraz znakomity kontakt z publicznością. Jej koncerty charakteryzuje duże zróżnicowanie programu, od utworów bardzo energetycznych, przy których nie sposób nie zaklaskać i nie zatupać nogami, po nastrojowe, czego przykładem utrzymana w klimatach afrykańskich piosenka „Cler Achel” Ibrahima Ag Alhabiba. Śpiewa utwory własne i cudze, grając na gitarze, a także na perkusji.

Koncert w Cekusiu był wyjątkowy nie tylko ze względu na te właśnie atrybuty oraz pączki serwowane po koncercie. Ku zaskoczeniu publiczności, o godz. 20.02 artyści zrobili sobie bowiem przerwę na zdjęcie z tabliczkami nawiązującymi do specyficznej daty koncertu: 20.02.2020.

Materiał CKŚ, zdjęcia Magdalena Zaton


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.