•  Na ostatniej sesji rady miejskiej pojawili się przedstawiciele właścicieli działek przy ul. Rolnej. Liczą na to, że będą dalej przeznaczone pod zabudowę.
     Na ostatniej sesji rady miejskiej pojawili się przedstawiciele właścicieli działek przy ul. Rolnej. Liczą na to, że będą dalej przeznaczone pod zabudowę. Fot. Agnieszka Reczkin
25.02.2018

Wiemy, co jest dla nas dobre. Lepiej niż wojewoda

Nie milkną echa unieważnienia przez wojewodę studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania Miasteczka Śląskiego. Zaniepokojeni są zwłaszcza właściciele działek przy ul. Rolnej w Żyglinie.

Wojewoda uznał, że miasteczkowski samorząd zbyt optymistycznie ocenił przyszły wzrost liczby mieszkańców i przeznaczył za dużo terenów pod zabudowę jednorodzinną. Burmistrz Krzysztof Nowak od początku się z tym nie zgadzał, ale uznał, że trzeba przyjąć uwagi urzędników wojewódzkich i zapowiedział zmianę…


Artykuł ukazał się w GWARKU 9/2018 z 27.02.2018

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.