• Lwiątko przetrzymywano na jednej z posesji w Wieszowie.
    Lwiątko przetrzymywano na jednej z posesji w Wieszowie. Fot. Archiwum policji
18.04.2017

Wieszowa: mężczyna trzymał lwa i trzy krokodyle

Niecodzienne znalezisko na jednej z posesji przy ul. Bytomskiej w Wieszowie. Właściciel trzymał w pokoju… młodego lwa, a w pomieszczeniu gospodarczym krokodyle.

Jeszcze przed świętami, 12 kwietnia policjanci z Rybnika otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji może być przetrzymywany lew. Okazało się, że to prawda. W trakcie pracy nad sprawą dowiedzieli się, że ta sama osoba posiada niebezpieczne zwierzęta także w Wieszowie. 13 kwietnia pojechali na miejsce. Znaleźli drugiego lwa i na dodatek 3 krokodyle.

Lew był młody i "mieszkał" w pokoju w kamienicy. - Krokodyle znaleziono w pobliskim pomieszczeniu gospodarczym - informuje st. sierż. Anna Karkoszka, rzeczniczka rybnickiej policji. Odmawia odniesienia się do informacji pojawiających się w sieci, że właściciel zwierząt prowadzi działalność cyrkową. Zwierzęta przetrzymywano niezgodnie z prawem, trafiły do zoo w Poznaniu. Sprawą zajmuje się rybnicka policja i prokuratura.

Dziś rozmawialiśmy z sołtysem Wieszowy Ireneuszem Robakowskim. Nic nie wiedział o tym, że na terenie wsi ktoś trzyma lwa i krokodyle. Mieszkańcy prawdopodobnie nie zdawali więc sobie sprawy, jakich mają „sąsiadów”.  Adam Drewniok, powiatowy lekarz weterynarii przyznaje, że to pierwszy, odkąd pamięta, przypadek przetrzymywania tak niebezpiecznych zwierząt na terenie powiatu tarnogórskiego.

O zwierzętach odebranych przez policję można przeczytać na Facebooku na profilu Zoo Poznań Official Site.

(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.