•  
      Fot. Archiwum policji
12.02.2018

Wionąca alkoholem 43-latka próbowała dać łapówkę

Policjanci czuli od niej woń alkoholu. Dali jej alkomat, ale nie była w stanie w niego dmuchnąć. Za to potrafiła wyciągnąć 50 zł, żeby przekupić mundurowych.

W sobotę, 10 lutego, o godz. 22 policjanci na ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich zauważyli fiata seicento na nie swoim pasie jezdni. Do tego kierująca nim 43-letnia piekarzanka nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zatrzymali ją do kontroli i od razu poczuli zapach alkoholu. - Utrudniony kontakt z kobietą i jej nerwowe zachowanie, wskazywało, że może być pod jego wpływem – informuje st. sierż. Dariusz Dobrzański, rzecznik piekarskiej policji.

Na miejsce wezwano patrol drogówki. Jednak kilkukrotne próby wykonania badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu spełzły na niczym. 43-latka nie potrafiła dmuchnąć w kierunku alkomatu. - Została więc zabrana do szpitala, gdzie zabezpieczono próbki krwi – wyjaśnia rzecznik.

Wcześniej piekarzanka próbowała dać policjantom 50 zł łapówki „w zamian za odstąpienie od czynności służbowych”. Mimo ostrzeżenia, że to przestępstwo, ponowiła propozycję łapówki. Kobietę zatrzymano, samochód zabezpieczono na parkingu. Za próbę skorumpowania policjantów piekarzance grozi do 10 lat więzienia. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.