09.08.2019

Święto wojska - pozamykane drogi i tunel

Kto dziś i w sobotę, a potem w środę i czwartek wybiera się do Katowic, musi się liczyć z utrudnieniami w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Wszystko w związku z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego.

9 i 10 sierpnia odbywa się próba generalna. Dziś od godz. 20 zamknięty będzie odcinek DK 79 od skrzyżowania z ul. Lwowską do ul. Olimpijskiej. Od godz. 22 całkowicie wyłączone z ruchu mogą zostać: DK 79 ul. Bagienna, Roździeńskiego, rondo i ul. Korfantego do ul. Telewizyjnej. Na skrzyżowaniu ul. Misjonarzy Oblatów z ul. Katowicką wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem, a 10 sierpnia od ok. godziny 1.00 ciąg komunikacyjny zostanie całkowite zamknięty. Ruch w tunelu będzie odbywał się tylko w kierunku Sosnowca, natomiast ok. godz. 1.00 tunel może zostać całkowicie zamknięty.

Kolejne utrudnienia będą 14 i 15 sierpnia. Od środy od godz. 20 do czwartku do ok. godz. 18 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice: DK 79 ul. Bagienna od skrzyżowania z ul. Lwowską do węzła z ul. Murckowską, DK79 od skrzyżowania z ul. Lwowską, Bagienną i Roździeńskiego, rondo im. gen. J. Ziętka, ul. Korfantego do pl. Alfreda, ul. Chorzowska od skrzyżowania ul. Sokolskiej do ronda, Strefa Kultury, skrzyżowanie ul. Misjonarzy Oblatów z ul. Katowicką (nastąpi ręczna regulacja ruchem, całkowite zamknięcie 15 sierpnia od ok. godz. 1), tunel pod rondem (ruch będzie odbywał się tylko w kierunku Sosnowca, a 15 sierpnia od godz. 8 tunel zostanie zamknięty).

We wspomnianym rejonie nie będą kursować tramwaje. Ruch tramwajowy będzie utrzymany na kierunkach od Zawodzia do pl. Wolności oraz od Brynowa w kierunku Zawodzia. Tramwaje jadące ze strony Chorzowa będą zawracały do Chorzowa na pętli na wysokości Stadionu Śląskiego. Zmiany będą dotyczyły także komunikacji autobusowej, w tym linii 820. Szczegóły TUTAJ

Uruchomiono infolinię pod numerem 32-200-11-11, pod którą można uzyskać informacje dotyczące utrudnień w ruchu.


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.