• 15.05.2016

  Święto z kapryśną aurą

  Najpierw turystów próbowały przestraszyć ołowiane chmury, a gdy przedarły się przez nie promienie słońca, we znaki dawał się porywisty wiatr. Dlatego Miejską Orkiestrę Dętą z Kalet, która postanowiła dać koncert z kajaków i łodzi, podmuchy spychały daleko od plaży, na której zebrała się publiczność. Ale muzykę niosło po wodzie i mimo porywów wichury całkiem nieźle było słychać, a w czasie występów mażoretek “Inez” muzycy odkładali instrumenty i łapali za wiosła, by podpłynąć bliżej publiczności. Trębacze, puzoniści i klarneciści za nic mając wysokie fale i zamoczone nuty, z pasją oddawali się muzykowaniu.

  Miłym akcentem VI Święta Zielonej, które odbyło się w sobotę, 14 maja były podziękowania przedstawicieli Prudnika, miasta wprowadzonego przez Kalety do sieci Cittaslow. Dyplomami nagrodzono burmistrza Klaudiusza Kandzię, Marię Rogocz, której wiersze recytowano, przewodniczącego Rady Miejskiej Eugeniusza Ptaka i Jacka Lubosa.

  Występy artystyczne poprzedziły, jak podczas wcześniejszych edycji Święta Zielonej, zawody sportowe. Rywalizację kajakową, którą - ze względu na pogodę - zorganizowano zamiast wyścigów na deskach SUB, wygrali Przemysław Wicher i Sebastian Howaniec, przed Rafałem Żakiem i Aleksandrem Cyprysiem oraz Tomaszem Konieckim i Patrykiem Rogoczem. Podczas imprezy zwodowano też 7 nowych kajaków, ufundowanych przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe w Katowicach. Na sprzęcie wypisano hasła podkreślające wartość wody, wybrane w plebiscycie zorganizowanym dla mieszkańców Kalet.

  Bieg przełajowy kobiet wygrała Mirosława Bonk z Kalet przed tarnogórzanką Aleksandrą Zosgórnik i kaletanką Anną Gałeczką. W kat. 45 plus najszybsza była Izabela Tomaszewska, druga Grażyna Mazgaj. Wśród mężczyzn triumfował Kamil Becner z Bytomia przed Wojciechem Lizoniem z Kalet i Dawidem Miarą z Dyrdów. Wśród starszych biegaczy Zenon Nowak z Woźnik wyprzedził mieszkańców Kalet: Roberta Wręczyckiego i Bogdana Łazaja.

  (mir)


  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.