•  Do wzniesionej wśród pól kapliczki św. Izydora Oracza, patrona rolników, można dojść pieszo lub przyjechać rowerem, podziwiając po drodze piękne widoki.
     Do wzniesionej wśród pól kapliczki św. Izydora Oracza, patrona rolników, można dojść pieszo lub przyjechać rowerem, podziwiając po drodze piękne widoki. Fot. Krzysztof Garczarczyk
13.07.2019

Święty Izydor i wiszące skały w Kamieńcu

Barokowy pałac, późnogotycki kościół św. Jana Chrzciciela czy Mysia Wieża to obiekty powszechnie kojarzone z Kamieńcem. Hubert Irmler, sołtys tej pięknej miejscowości, przekonuje, że w jego wsi jest znacznie więcej miejsc, które warto zobaczyć.

W 2015 roku w szczerym polu pod Kamieńcem zbudowano kapliczkę św. Izydora Oracza. Ufundowali ją miejscowi rolnicy: Marek Minkus i Andrzej Kapek, jako votum dziękczynne za szczęśliwą i bezpieczną pracę w rolnictwie. – Co roku, w maju, z kościoła parafialnego wyrusza…


Artykuł ukazał się w GWARKU 28/2019 z 16.07.2019

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.