•  
      Zdjęcia: Agnieszka Reczkin
17.11.2018

Święty Marcin zawitał do Żyglina

16 listopada po raz trzeci zorganizowano żyglińskie marcinki. I po raz kolejny przyszło na nie bardzo dużo ludzi.

- To wielka radość witać takie tłumy. Dzielmy się uśmiechem, życzliwością, miłym słowem – mówiła Beata Ćwięczek, dyrektor szkoły w Żyglinie. To ta placówka, razem z radą rodziców zorganizowała marcinki. Współorganizatorem był Miejski Ośrodek Kultury.

Zaczęło się od tradycyjnego przemarszu z lampionami, za św. Marcinem na koniu. W rolę świętego wcieliła się Sonia Nowak z Żyglina. Potem były występy artystyczne. Na scenie pojawiła się m.in. Bernadeta Kowalska. Nie zabrakło słodkich rogali.

I jeszcze ekologia – rozdawano ulotki o segregacji odpadów i walce ze smogiem, zaprojektowane przez uczniów podstawówki. (esp)

Zobacz film


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.