•  
      Fot. Jarosław Myśliwski
20.01.2020

Święty Mikołaj z kolędami

W niedzielny wieczór w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim odbył się koncert kolędowy. Wraz z nakielską parafią zorganizowało go Dzieło Świętego Mikołaja, które od lat cieszy się sympatią i życzliwością wielu ludzi. Nie inaczej było tym razem. Koncert poprowadziła Anna Popek. – Wysłałem SMS, pani Ania oddzwoniła i jest tutaj z nami – powiedział Łukasz Wylężek.

– Kończy się czas, kiedy możemy śpiewać kolędy i pastorałki. Trzeba ten moment wykorzystać i będziemy tutaj kontynuować tę cudowną polską tradycję – powiedziała prezenterka. – Polskie kolędy to unikat na skalę światową. Nikt tak pięknie, tak rzewnie, tak tkliwie i bardzo konkretnie nie opisuje sytuacji przyjścia na świat Pana Jezusa, jak zrobili to Polacy.Anna Popek zapowiedziała, że publiczność usłyszy artystów z bardzo różnych nurtów muzycznych, od opery po reggae, którzy proszą, by śpiewać razem z nimi.

Wystąpili Katarzyna i Marcin Żychowscy, kapela "Syćko Gro" oraz zespół "Mocno Popularni". W trakcie koncertu i po jego zakończeniu była możliwość wsparcia Dzieła Świętego Mikołaja.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 3/2020 z 21.01.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.