• Przemarsz spod kościoła do ogrodu biblioteki poprowadził św. Marcin.
    Przemarsz spod kościoła do ogrodu biblioteki poprowadził św. Marcin. Fot.: Pola Vesper
13.11.2017

Święty na koniu

Jak co roku Tarnowskie Góry odwiedził św. Marcin. W sobotni wieczór, 11 listopada w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach spotkał się z dziećmi. Młodzież z I LO im. S. Sempołowskiej przygotowała opowieść o życiu świętego Marcina, której kulminacyjnym momentem jest oddanie połowy płaszcza żebrakowi.

Opowieść o świętym przeplatana była popularnymi i znanymi piosenkami, które publiczność śpiewała z aktorami. Najmłodsi zostali także zaproszeni do zabawy, mieli odgadnąć czyim patronem jest św. Marcin. Zadanie niełatwe, po pod opiekę świętego oddają się m.in. jeźdźcy, kapelusznicy, kowale, krawcy, podróżnicy, więźniowie, dzieci i żołnierze.

Potem orszak podążający za św. Marciem na koniu przeszedł do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Drogę oświetlały lampiony niesione przez najmłodszych. W bibliotecznym ogrodzie czekały świętomarcińskie rogale i gorąca herbata. Zapłonęło także ognisko. 

(mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.