• Fot. Archiwum
14.11.2017

Woda i ścieki pod okiem prokuratora

W całej Polsce prokuratorzy przyglądają się uchwałom dotyczącym kwestii wodno-kanalizacyjnych. Jak przyznają przedstawiciele tarnogórskiej, to żmudna praca, bo każda gmina ma inne regulacje. Na razie zaskarżona została uchwała tarnogórskiej rady z 2008 r. w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzenia ścieków. Prokuratura wnosi o stwierdzenie jej nieważności. Jednak to nie koniec. Prawdopodobnie już niedługo zostanie zaskarżona uchwała kolejnej gminy powiatu tarnogórskiego. Na razie jednak śledczy nie ujawniają, której.

W przypadku Tarnowskich Gór najpoważniejszy wydaje się zarzut dotyczący kosztów budowy przyłączy i instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych. W tarnogórskim regulaminie jest mowa, że ponosi je odbiorca. W ocenie prokuratury jest to niezgodne z prawem. – Sformułowania w piśmie prokuratury nie są do…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 45/2017 z 14.11.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.