•   Miasteczkowska rada miejska uchwałę o studium kierunków zagospodarowania przyjęła w grudniu. 19 stycznia wojewoda stwierdził jej nieważność.
      Miasteczkowska rada miejska uchwałę o studium kierunków zagospodarowania przyjęła w grudniu. 19 stycznia wojewoda stwierdził jej nieważność. Fot. Agnieszka Reczkin
07.02.2018

Wojewoda unieważnia uchwały

Zdaniem wojewody władze Miasteczka Ślaskiego zbyt optymistycznie zakładają wzrost liczby mieszkańców. Z kolei Piekary zignorowały opinię obywateli i nie skonsultowały z nimi swoich decyzji. Obydwa samorządy mają problem z uchwaleniem strategicznych dokumentów.

Wojewoda unieważnił dwie uchwały - planu zagospodarowania przestrzennego Kozłowej Góry i studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania Miasteczka Śląskiego. W przypadku Miasteczka Śląskiego poszło głównie o przeznaczenie zbyt dużej liczby terenów pod zabudowę i zbyt pozytywne założenia co do wzrostu liczby mieszkańców. Nie…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2018 z 06.02.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.