•  
      Fot. Archiwum NIO Gliwice
24.02.2020

​Wojowniczka z Połomi pokonała raka

Jadwiga Szotek, mieszkanka Połomi, wygrała z rakiem. Było to możliwe dzięki nowatorskiej terapii za pomocą jej własnych komórek, zastosowanej w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. – Nie wiem, jak mam za to wszystko dziękować. Myślę, że powinnam przekonywać wszystkich tych, którzy poddali się beznadziei, tych, którzy płaczą, załamują ręce, by nie zamykali się w domach, lecz walczyli. Tylko tak mogę im pomóc, ale czuję się upoważniona do dawania takich rad, bo sama to wszystko przeżyłam – mówi Jadwiga Szotek.

Dobre wieści nadeszły z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach. Jadwiga Szotek, mieszkanka Połomi pokonała raka. Udało się to dzięki zastosowaniu innowacyjnej terapii CAR-T cells. Mówiąc najprościej, polega ona na walce z nowotworem własnymi komórkami pacjentki. W skrócie metoda polega na tym,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 8/2020 z 25.02.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.