11.10.2018

Wojsko zadymiło drogę

- Widać gęsty dym, chyba pali się las – takie zgłoszenie odebrali strażacy. Okazało się, że to efekt wojskowych ćwiczeń.

Zadymienie pojawiło się wieczorem 9 października na ul. Grzybowej w Tarnowskich Górach, na wysokości kościoła. Ograniczało widoczność na drodze. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce i wszystko sprawdzili, okazało się, że na pobliskim poligonie trwają ćwiczenia wojskowe.

- W pewnym momencie, nagle, wjechałem jakby we mgłę. Jednak coś było nie tak. Ta „mgła” była gęsta, widoczność prawie zerowa. W ostatniej chwili uniknąłem zderzenia z samochodem i rowerzystą. Zrobiło się zamieszanie, cofanie z duszą na ramieniu, czy zaraz ktoś we mnie nie wjedzie, bo nic nie widać. Było bardzo niebezpiecznie, o włos od wypadku – opowiada kierowca, który akurat tamtędy przejeżdżał (dane do wiad. red.).

Mjr Arkadiusz Kustra, rzecznik 5. Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach potwierdza, że w tym dniu odbywały się ćwiczenia. Jednym z ich elementów było zadymienie. - Sprawdziliśmy wcześniej warunki wietrzne, tak żeby dym nie przeszkadzał mieszkańcom i nie utrudniał ruchu na drodze. Jednak w ciągu kilku minut kierunek wiatru się zmienił. Takie sytuacje są niezależne od nas – tłumaczy rzecznik. Jednocześnie zapewnia, że dym był zupełnie nieszkodliwy zarówno dla zdrowia mieszkańców, jak i dla środowiska.

(esp)

Zdjęcie zadymionej ul. Grzybowej przesłał jeden z naszych czytelników.


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.