•  W ubiegłym roku na morsowaniu z okazji finału WOŚP atmosfera była gorąca.
     W ubiegłym roku na morsowaniu z okazji finału WOŚP atmosfera była gorąca. Fot. Alicja Jurasz
09.01.2019

WOŚP, morsy, biegi

W niedzielę, 13 stycznia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Na naszym terenie szykuje się wiele ciekawych wydarzeń pod szyldem WOŚP, w tym kilka sportowych.

Już po raz piąty hucznie finał będą świętować Morsy z Chechła Rodem nad zalewem Nakło-Chechło. Impreza rozpocznie się o 10.30 od startu II Zimowego Biegu w Samych Gaciach" – wokół zalewu i jak mówi nazwa, dla wyjątkowo zahartowanych śmiałków. Potem rozgrzewkę poprowadzi Galeria Fitnessu i DJ Marek Hus, a o godz. 12 morsy tradycyjnie będą się kąpać. Na miejscu będzie sauna mobilna oraz wolonatariusze WOŚP. Dla każdego kto wrzuci pieniądze do puszki w barze u Adika będzie czekać darmowa zupa.

Sportowo będzie w Piekarach Śląskich. Stowarzyszenie Lecymy Durś wraz z piekarskim sztabem organizuje I Piekarski Bieg oraz Marsz Nordic Walking dla WOŚP. Impreza rozpocznie się o godz. 10 przy Akademickim Zespole Szkół w Piekarach Śląskich. Uczestnicy mają do pokonania dowolną liczbę okrążeń na 800 metrowej pętli. Warunkiem udziału jest rejestracja (do 11 stycznia) przez stronę internetową www.elektronicznezapisy.pl i wpłata w dniu biegu do puszki WOŚP dowolnej kwoty, ale nie mniejszej niż 20 zł. Odbędzie się też bieg dla dzieci na bieżni lekkoatletycznej Orlik Piekary Śląskie Szarlej. Pętla będzie miała długość 250 m, wpłata nie mniejsza niż 10 zł. Też obowiązują zapisy.

Piekarski sztab mieści się w Akademickim Zespole Szkół w Piekarach Śl. i LO im. Króla Jana III Sobieskiego. W programie koncerty i kawiarenka.

W tarnogórskim sztabie przy Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich zarejestrowało się 79 wolontariuszy. Finał odbędzie się w sobotę, 12 stycznia w Klubie 22. O godz. 19 zagrają Nielojalni, a o godz. 20 – The Golden Gators. Po godz. 21 rozpocznie się licytacja. Gratką będzie solidny mebel wykonany specjalnie na tę okazję przez bytomską firmę Meble Skoczylas. Na miejscu będzie też wolontariusz z puszką.

Drugi tarnogórski sztab – przy Hufcu ZHP Ziemi Tarnogórskiej liczy aż 112 wolontariuszy. Na pewno pojawią się z puszkami na morsowaniu nad zalewem Nakło-Chechło, w sobotę planowany jest też koncert w Stajni u Wojtachy. W programie Toonel (godz. 18), Tukej (godz. 20) i Skarbnik z Havany (godz. 22). Pomiędzy koncertami odbędą się licytacje.

Kalety biorą udział w WOŚP od samego początku. Kwestować będzie 45 wolontariuszy. Od godz. 13 do 16 na kaletańskim Małym Rynku będzie stacjonował autobus Śląskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Huczny finał rozpocznie się o godz. 15 od festiwalu piosenki dziecięcej. O godz. 15.30 spod urzędu miejskiego ruszy bieg, który pętlą na Mały Rynek poprowadzi grupa biegowa O co biega w Kaletach. O godz. 16 zagra kaletańska Miejska Orkiestra Dęta, potem w programie m.in. grupy wokalne, show grupy tanecznej Rock Time, pokaz kickboxingu i o godz. 18 aukcja. Po niej w programie kolejne występy, całość zakończy się ok. 20 – 20.30.

W Zbrosławicach finał odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej. Początek o godz. 16. Wystąpią dzieci, Mała Akademia Michała Malickiego (godz. 17.30) i zespół Przebudzenie (godz. 19). W programie także licytacja, kącik dla najmłodszych i słodki poczęstunek. Sztab będzie liczył 56 wolontariuszy.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Miasteczku Śląskim o godz. 17 odbędzie się widowisko z udziałem zespołów działających przy MOK-u, a po jego zakończeniu – licytacja gadżetów WOŚP.

W sztabie w Krupskim Młynie kwestować będzie 18 wolontariuszy. Są też 2 skarbonki stacjonarne – na stacji paliw w Krupskim Młynie i w sklepie Elban w Potępie. Finał rozpocznie się już 12 stycznia od maratonu skakania na trampolinach w hali sportowej w Krupskim Młynie. Poprowadzi go Patrycja Jaruszowiec. W niedzielę o godz. 11 odbędzie się bieg i marsz nordic walking "Policz się z cukrzycą". Sporo od godz. 16 będzie się działo w Dom Kultury w Potępie – zajęcia artystyczne, ruchowe, pokaz tańca z nauką podstawowych kroków, licytacje i koncerty w sąsiednim pubie Revers. O godz. 18.30 zagra Evil Walks.

Alicja Jurasz


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2019 z 08.01.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.