14.03.2019

Wpadł pijany kierowca quada. Miał prawie 4 promile

13 marca policjant z gliwickiej drogówki był w Tarnowskich Górach w odwiedzinach u rodziny. Na ul. Głównej Bobrownikach Śląskich minął się z quadem.

Policjant podejrzewał, że jadący quadem mężczyzna jest pijany. Już wcześniej znajomi mówili mu, że taka osoba jeździ po Bobrownikach Śląskich. Policjant zawrócił i pod jednym ze sklepów zobaczył quada. Kierowca był w środku i po chwili wyszedł z plecakiem, w którym miał butelki z alkoholem.

Funkcjonariusz z Gliwic podszedł do mężczyzny i powiedział że jest policjantem. Od razu poczuł woń alkoholu i zawiadomił o wszystkim dyżurnego tarnogórskiej policji. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało w jego organizmie prawie 4 promile alkoholu. 40-latek nie posiadał też uprawnień do kierowania, a jego quad nie miał homologacji i nie był ubezpieczony. Mężczyzna powiedział policjantom, że przez ostatnie 24 godziny wypił około pół litra wódki i cztery piwa. Nietrzeźwemu kierującemu grozi kara do 5 lat więzienia. (esp)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.