19.05.2017

Wsparcie dla DPS

WFOŚiGW w Katowicach dofinansuje modernizację kotłowni i montaż instalacji fotowoltaicznej w Domu Pomocy Społecznej w Piekarach Śląskich.

Wsparcie przekroczy 190 tys. zł. Miasto dostanie dotację - 50 tys. zł oraz pożyczkę - ponad 140 tys. zł. – Jeżeli inwestycja zostanie zrealizowana w terminie i przyniesie założone efekty ekologiczne, część pożyczki zostanie umorzona – mówi Andrzej Pilot, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Budynek Domu Pomocy Społecznej zasilany jest w ciepło z własnej kotłowni opalanej gazem. W ramach inwestycji ma zostać zamontowana gazowa pompa ciepła współpracująca z istniejącą kotłownią, zmodernizowany węzeł cieplny, poprzez montaż trójdrogowego zaworu regulacyjnego oraz wykonana instalacja fotowoltaiczna. Inwestycja ma być gotowa do końca września i obniżyć roczne koszty eksploatacji o ponad 35 tys. zł.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 20/2017 z 23.05.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.