• Dzięki dotacji celowej druhowie OSP Łubie będą mieli na wyposażeniu pilarkę ratowniczą i detektor wielogazowy.
    Dzięki dotacji celowej druhowie OSP Łubie będą mieli na wyposażeniu pilarkę ratowniczą i detektor wielogazowy. Fot. Krzysztof Garczarczyk
03.11.2015

Wsparcie dla druhów

Ponad 18 tys. zł przekazała Rada Gminy Zbrosławice na rzecz trzech straży pożarnych w gminie. Wraz z pieniędzmi z: Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w wysokości 27,5 tys. zł, dotacja pozwoli druhom na zakup potrzebnego sprzętu i umundurowania.

Z budżetu gminy OSP Czekanów otrzymało 6 tys. zł na zakup hełmów strażackich i zestaw poduszek wysokociśnieniowych. OSP Łubie dostało 3,4 tys. zł na pilarkę ratowniczą oraz detektor wielogazowy. Druhom z Wieszowy przekazano 8,8 tys. zł na: agregat wysokociśnieniowy, węże tłoczne i 5 kompletów mundurów. Uchwałę w sprawie dotacji celowej rada gminy podjęła jednogłośnie. (K)

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Artykuł ukazał się w GWARKU 44 z 03.11.2015

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.