• Pogrzeb śp. Henryka Niewdany, który zapisał ważną kartę w dziejach tarnogórskiej piłki ręcznej, odbył się 26 stycznia. 
    Pogrzeb śp. Henryka Niewdany, który zapisał ważną kartę w dziejach tarnogórskiej piłki ręcznej, odbył się 26 stycznia.  Fot. Krzysztof Garczarczyk
06.02.2019

Wspomnienie o Henryku Niewdanie

22 stycznia, przeżywszy 73 lata, zmarł Henryk Niewdana. Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych należał do najlepszych piłkarzy ręcznych Kolejowego Klubu Sportowego Śląsk Tarnowskie Góry.

– Był osobą bardzo komunikatywną, przyjazną i życzliwą. – wspomina Tadeusz Psiuk, legendarny trener sztangistów KKS Śląsk. – Grał na środkowym rozegraniu. Nie był wysoki, ale miał charakterystyczny zwód, markując rzut górą, faktycznie rzucał z biodra. Zdobywał w ten sposób…


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2019 z 05.02.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.