•  St. sierż. Krzysztof Kubik
     St. sierż. Krzysztof Kubik Fot. Archiwum policji
29.06.2018

Wszyscy widzieli, tylko on zareagował

Msza w kościele w Brynicy. Jeden z uczestników mdleje. Pomaga mu policjant z piekarskiej komendy.

W kościele pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Brynicy odprawiano mszę świętą. Uczestniczył w niej, prywatnie st. sierż. Krzysztof Kubik. "Jeden z mężczyzn zemdlał i upadł na ziemię, wpadł pomiędzy ławki i dostał drgawek... Wszyscy to widzieli, ale nikt nie zareagował, tylko pan Kubik ruszył mu z pomocą. Dopiero potem pomógł mu inny chłopak. Gdyby nie odpowiednia reakcja i opanowanie pana Kubika, to nie wiem, jak by się to wszystko skończyło" - czytamy w liście z podziękowaniami, który trafił do komendanta piekarskiej policji.

– W tej sytuacji nie mogłem się inaczej zachować, jako policjant i jako człowiek. W takich chwilach nie ma czasu na kalkulowanie – mówi st. sierż. Krzysztof Kubik. Zresztą nie pierwszy raz tak zareagował. W ubiegłym roku razem ze st. sierż. Andrzejem Kapralem pomógł rocznemu dziecku, które traciło oddech, a ze st. sierż. Rafałem Majchrzakiem – starszemu małżeństwu, któremu na środku ruchliwego skrzyżowania zepsuł się samochód.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 26/2018 z 03.07.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.