• Najważniejsze zdjęcie w zbiorach fotografa - od niego wszystko się zaczęło.
    Najważniejsze zdjęcie w zbiorach fotografa - od niego wszystko się zaczęło. Fot. Maciej Goryl
07.10.2017

Wszystko zaczęło się od pewnej ławki

Już dziś wieczorem wernisaż wystawy zdjęć Macieja Goryla w Kompleksie Zamkowym Stare Tarnowice. Warto się tam wybrać, bo wkrótce zdjęcia tarnogórzanina „ruszą” w Polskę.

Które z fotografii prezentowanych na wystawie Maciej Goryl lubi najbardziej? - Te wykonane w parku świerklanieckim. Tam każdego dnia jest pięknie... Inaczej, ale zawsze niezwykle pięknie. Uwielbiam to miejsce o wschodzie słońca, odbywają się tam wspaniałe spektakle przygotowane przez naturę i oglądam je z wypiekami na twarzy. Fotografuję, żeby pokazać te chwile wszystkim, którzy w codziennym pośpiechu przegapili ich niezwykłość. Jednak najważniejszym dla mnie zdjęciem jest ławka skąpana w letnim deszczu w parku Repeckim. Od niego wszystko się zaczęło i nie wiem, jakby moje życie wyglądało, gdyby nie ta chwila... - odpowiada Maciej Goryl.

A jakie ma marzenia związane z pasją robienia zdjęć? - Fotografia podróżnicza, czyli wyjazdy służbowe w najpiękniejsze regiony świata, uwolnienie swoich marzeń, pragnień i uczuć, aby tworzyć piękne kadry z niesamowitych podróży. A przede wszystkim wracać potem do domu, w którym będzie na mnie czekać przyszła kochająca żona i dzieci – mówi fotograf.

Na sobotnim wernisażu w Starych Tarnowicach miała się pojawić Agnieszka Franus, redaktor naczelna National Geographic. Przyznała, że od dłuższego czasu chciała odwiedzić Tarnowskie Góry, zobaczyć miejsca wpisane na listę UNESCO. Okazało się jednak, że tym samym dniu wylatuje na sympozjum redaktorów naczelnych National Geographic do Londynu. - Ale, co się odwlecze... - mówi Maciej Goryl.

Planuje kolejne wystawy. - Ta, którą przygotowałem w swoim rodzinnym mieście, w swojej kochanej dzielnicy Stare Tarnowice, z której pochodzę, pojedzie zwiedzać Polskę. Będę walczyć o wystawy w interesujących miejscach. Marzenia trzeba spełniać, bo nie wiadomo co przyniesie przysłowiowe jutro – zauważa fotograf.

Wernisaż wystawy w Kompleksie Zamkowym Stare Tarnowice rozpocznie się o godz. 19. Zdjęcia Macieja Goryla można oglądać do 21 października.

(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.