•  
      Fot. Pixabay
11.12.2019

Pijany 31-latek na DK 11

We wtorek po godz. 23 świadek zawiadomił policjantów, że drogą krajową nr 11 w Tarnowskich Górach całą szerokością jezdni, bez włączonych świateł jedzie motorowerzysta.

Od razu było podejrzenie, że motorowerzysta jest pijany. W pewnym momencie przewrócił się, porzucił motorower, zaczął uciekać i chować się za pobliskie budynki.

- Kiedy na miejsce dotarli policjanci z Tworoga, zaczęli przeszukiwać teren. Po chwili w pobliskich krzakach znaleźli kierowcę motoroweru. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie 31-latka znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu. Tarnogórzanin został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł. Świadkowi, który zareagował na zagrożenie, gratulujemy obywatelskiej postawy – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej policji. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.