05.05.2019

Wybuch w Lublińcu. Kobieta czyściła komputer

4 maja w Lublińcu w bloku na ul. Wyszyńskiego w jednym z mieszkań doszło do wybuchu. Okoliczności są bardzo nietypowe.

Jak wynika z ustaleń służb, 45-letnia lokatorka czyściła komputer specjalnym sprejem ze sprężonym powietrzem. Poszła do łazienki umyć ręce. Kiedy otworzyła drzwi, doszło do wybuchu. Kobieta została poparzona. Wybuch był tak silny, że jedna ze ścian mieszkania została uszkodzona, z framugi wypadło okno. Przyczyny zdarzenia są jeszcze ustalane. W łazience był włączony piecyk gazowy. 

Na miejscu oprócz m.in. trzech zastępów straży pożarnej, policji i pogotowia gazowego, biegłego z zakresu pożarnictwa i firmy kominiarskiej był także inspektor nadzoru budowlanego. Sam budynek nie został uszkodzony, nie było też konieczności ewakuacji pozostałych mieszkańców. Poparzona kobieta trafiła do szpitala.

(aj) 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.