•  Budynek dawnej pizzerii zostanie wyburzony.
    Budynek dawnej pizzerii zostanie wyburzony. Fot. Jarosław Myśliwski
17.05.2017

Wyburzą, wybrukują

– Na ukończeniu jest gromadzenie potrzebnej dokumentacji, w budżecie miejskim są zagwarantowane pieniądze i powoli można myśleć o ogłoszeniu przetargu na wyburzenie budynku i wybrukowanie placu – mówi Piotr Skrabaczewski, wiceburmistrz Tarnowskich Gór.

Tutaj mieściła się pierwsza w Tarnowskich Górach pizzeria. Co do pizzy, szału może nie było, ale w czasach, gdy w sklepach sprzedawano tzw. chleb z giganta, w pizzerii nie było łatwo o wolny stolik.

Co będzie w miejscu wyburzonego budynku? Powstanie placyk o powierzchni około 300 metrów kwadratowych, powiększający targowisko, a poza dniami targowymi wykorzystywany jako miejsca postojowe. Plac ma być gotowy do końca wakacji. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2017 z 16.05.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.