• Akcja cieszyła się olbrzymią popularnością, a pierwsze zaprezentowane zdjęcia zachęciły kolejne osoby do udziału
    Akcja cieszyła się olbrzymią popularnością, a pierwsze zaprezentowane zdjęcia zachęciły kolejne osoby do udziału Fot. Foto Melcer
24.11.2016

Wyczarowali prawie 12 tys. zł

11 482,10 zł – taką kwotę zebrał zakład Foto Melcer w czasie trwającej pięć dni akcji charytatywnej. Chodzi o integracyjny plac zabaw dla dzieci niewidomych.

Między 14 a 18 listopada można było zrobić sobie w tarnogórskim studio magiczne zdjęcie za 15 zł. Foto Melcer wspomógł w ten sposób Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ziemięcicach, który zbiera pieniądze na plac zabaw dla podopiecznych. Akcja "Czary mary! Pomagamy!" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, fotografowało się wielu rodziców z dziećmi. Fotografie można oglądać na fanpage`u Foto Melcer, a także w witrynie zakładu.

Akcja fotograficzna dobiegła końca, ale zbiórka na plac zabaw przy SOSW w Ziemięcicach jeszcze trwa. Ośrodek zbiera pieniądze na portalu polakpotrafi.pl w ramach projektu "Zabawa bez barier". Koszt budowy placu zabaw to 28 tys. zł. Dzięki tym środkom przy ośrodku mogłaby stanąć karuzela dla osób niepełnosprawnych, huśtawka typu bocianie gniazdo i huśtawka dwuosobowa. – W tej chwili mamy tylko trampolinę, której użyczyli nam dziadkowie jednej z podopiecznych oraz piaskownicę. To niewiele – mówi koordynatorka projektu Karolina Galla. Pomóc można wpłatami od 1 zł do 1 tys. zł. Czas na zebranie całej kwoty kończy się 9 grudnia.

– Potrzeb mamy więcej: materiały do terapii zajęciowej, do zabawy, a ze względu na to, że zbliżają się mikołajki, przyjmiemy również słodycze i zabawki. 9 grudnia w salonie optycznym i galerii sztuki "Pryzmat" w gliwickiej "Arenie" odbędzie się licytacja obrazów, także z myślą o placu zabaw. W grudniu zapraszamy do ośrodka na kiermasz bożonarodzeniowy. Można będzie kupić piękne ozdoby, a my będziemy mieć środki na zakup materiałów plastycznych. Cały czas zbieramy też nakrętki – wylicza Karolina Galla.

Ośrodek w Ziemięcicach jest przeznaczony dla dzieci słabowidzących i niewidomych z niepełnosprawnością sprzężoną, w tym z intelektualną, ale też z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi trudnościami. Składa się z przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Aktualnie w przedszkolu i szkole uczy się 20 podopiecznych. W ramach wczesnego wspomagania rozwoju rehabilitowanych jest 60 dzieci.

Alicja Jurasz


Artykuł ukazał się w GWARKU 48 z 29.11.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.