• 15.10.2018

  Wygrała Armia Janusza

  90 ekip i 450 biegaczy wzięło udział w IV Sztafetowym Maratonie Miast i Gmin, który 13 października odbył się na Księżej Górze w Radzionkowie. Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie, a pomysł na drużynowe bieganie okazał się strzałem w dziesiątkę

  W biegu brały udział pięcioosobowe ekipy. Każdy uczestnik miał przebiec 8,4 km, co w sumie dawało maratoński dystans, a na ostateczny wynik pracował cały zespół. W tym roku najszybciej trasę pokonała Armia Janusza (2:29:02), nieznacznie wyprzedzając Bytomskie Ślimoki (2:29:59). III miejsce zajęła ekipa Abex Rekreacja (2:34:53).

  Przy kolejnych edycjach radzionkowski MOSiR będzie musiał chyba przemyśleć nazwę imprezy, bo w maratonie startowały nie tylko zespoły reprezentujące miasta i gminy, ale też dużo ekip służb mundurowych, biegacze z różnych firm i przedsiębiorstw, w tym z Poczty Polskiej, czy Rozbiegani Nauczyciele z Ornontowic. – Szukamy ciekawych biegów na Śląsku i nie tylko. Organizatorzy bardzo nas zachęcali do startu, przyjechaliśmy i bardzo się z tego cieszymy. Trasa nie była łatwa, ale daliśmy radę. Dla nas to pierwszy maraton w życiu, co prawda podzielony na pięć, ale go zaliczyliśmy – mówili na mecie. Tak jak w poprzednich edycjach organizatorzy spisali się na medal, podobnie jak kibice i zawodnicy. Dopisała pogoda i pełna pozytywnej energii atmosfera. Część uczestników pokonywała trasę w krawatach – dokładali w ten sposób cegiełkę w wysokości 5 zł na rzecz leczenia Oliwi Hajdy z Radzionkowa, cierpiącej na ataksję móżdżkową.

  (aj)


  Artykuł ukazał się w GWARKU 41/2018 z 16.10.2018

  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.