15.05.2019

Wygraj zaproszenie na Baby

Tarnogórskie Centrum Kultury ma podwójne zaproszenie dla naszego czytelnika na spektakl „Baby” z okazji Dnia Matki.

Zaproszenie otrzyma osoba, która w czwartek, 16 maja, o godz. 12, jako pierwsza wyśle SMS o treści Baby na nr tel. 666-388-953 (koszt wg taryfy operatora). Zaproszenie będzie do odbioru w TCK.

Spektakl będzie można obejrzeć 19 maja o godz. 18 w TCK. „Baby” Fundacji Szafa Gra to przedstawiona w śląskiej gwarze opowieść o roli dzisiejszej śląskiej kobiety i jej poszukiwaniu własnego miejsca w świecie pomiędzy tradycją i dbaniem o rodzinę a potrzebą rozwoju i swobody. Framuga lśniącego okna, poranny rytuał wyglądania bab przez okna. Czy to kobiety solidarne i postępowe, czy raczej może zaściankowe i chowające się po kątach baby? Jak podkreślają twórczynie przedstawienia, jedno jest pewne: baby babom zgotowały ten los.

Spektakl stworzyły kobiety - autorka tekstu Sandra Staletowicz, reżyserka Iwona Woźniak i trzy aktorki: Maria Baładżanow, Olga Chrzan i Nina Wolska. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.