08.01.2019

Wymieramy

Nawoływanie do wyjścia na stypę byłoby grubą przesadą, ale statystyki, o których piszemy w tym numerze “Gwarka”, nie nastrajają optymistycznie. Pokazują jednocześnie, że wszystkie programy, które miały spowodować, że urodzeń będzie więcej niż zgonów, co najwyżej zmniejszyły różnicę.

Gdyby nie imigracja prawie wszystkie gminy powiatu tarnogórskiego zaliczyłyby duży spadek liczby mieszkańców. Ale chętni do ucieczki z dużych śląskich miast niedługo się skończą i wtedy nie będzie kim poprawiać statystyk. Zgodnie z prognozą Głównego Urzędu Statystycznego …


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2019 z 08.01.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.